Soutěž

Pozor na padělky

Vanda Schreierová, matka tří dětí, která vede projekt Vaničkování.cz, napsala knihu HANDLING & NOŠENÍ DĚTÍ. Vysvětluje v ní, jak zacházet se svým miminkem, jak ho nosit a nebát se. Připravila k ní i videokurz. 

 

Soutěž o Vandinu knihu

V soutěži, která skončila 31. 3. 2018 vyhrála Veronika Kubíčková a Martina Havelková. Gratulujeme. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili.

 

 

Co v knize najdete?

Zjistíte, co je to handling... Handling s miminky znamená vlastně jakékoliv zacházení s nimi. Jde o zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku, sprchování. Tyto doteky a podněty by měly respektovat psychomotorický vývoj miminka a jeho potřeby.


Dále se dozvíte,...

... jak se naučit vnímat miminko, abyste věděla, že pohyby, které s ním provádíte, jsou v pořádku, protože je vaše dítě zvládá.

... jak se liší polohy podle věkového rozdělení.

... jak si být jistá při zvedání, nošení, pokládání, oblékání, přebalování, utěšování plačícího miminka, uspávání, koupání a dalších situacích.

... informace o vertikálním držení v náručí. Vanda vysvětluje, proč není škodlivé, naopak, že je naprosto přirozené.

... jak na bolavé bříško – jak spirálové pohyby bříška v pase pomáhají peristaltice.

... jak na koupání.

... co je klokánkování.

...jak pracovat s šátkem a nosítkem.

...jak podpořit vývoj dítěte, jak s ním cvičit.

...jak cvičit po porodu.

Rady a vychytávky, které děti milují a vám ušetří mnoho sil a nervů a dětských proplakaných hodin!  "Ukáži vám také, jak pokládat spící dítě, aby se neprobudilo," slibuje Vanda.

 

Co je nám na knize sympatické a proč bychom ji doporučovali?

Protože v Mamaje ze své vlastní zkušenosti i díky tomu, že se často potkáváme se svými zákaznicemi, víme, jak je těžké se po prvním porodu vše rychle naučit. Dobrá kniha hodně pomůže! 

Protože Vanda ke svým čtenářkám promlouvá velice vlídně. Vanda je mámou ráda a na knize je to znát. Nestraší a nepoučuje, což je nám velice sympatické.

Vanda své děti odnosila v Manduce a i o ní se v knize dočtete.

 

 

 

Diskuse

Diskuse k článku: Soutěž o knihu Handling a nošení dětí

Datum: 31.03.2018 19:45:29; Od: Nikol Adamcová
Titulek: Bez titulku

Stále se rozhoduji, kterou knížku o novorozencích si pořídit. Tato knížka mě zaujala hned z několika důvodů. Napsala ji zkušená maminka, líbí se mi, že kniha kromě informací, jak nosit miminko, zahrnuje i praktické typy ke koupání, bolení bříška, atd. a jako velký plus vidím i možnost zakoupení video kurzu. Přemýšlím i nad zakoupením video kurzů vaničkování od paní Schreierové a kdo ví, třeba po přečtení této knihy změním názor na nošení miminek v šátku.
Odpovědět

Datum: 28.03.2018 18:45:15; Od: Pavla Kalinova
Titulek: Poloha

Nase mala ma rada všechny polohy, hlavně pokud ji nekdo chova s laskou a nejlepe jak dovede.
Odpovědět

Datum: 27.03.2018 21:09:00; Od: Martina Havelková
Titulek: Bez titulku

Moje malá princezna ( 1 mesic ) se chová moc ráda ať už ji držím jakkoliv. A velmi dobře pozná, že je jenom v postýlce a nemá kontakt. Moc ráda bych si knihu přečetla, protože ji často trápí bříško a chtěla bych vědet jak jí pomoct.😊
Odpovědět

Datum: 25.03.2018 15:32:34; Od: Tomáš Kalina
Titulek: Bez titulku

Po přečtení knihy p.Kiedrňové mám strach, že jak se malá narodí, tak ji okamžitě "rozbijeme" Vaše kniha by mi tuto obavu snad mohla vyvrátit a poradit, jak na správnou manipulaci s novorozencem.
Odpovědět

Datum: 25.03.2018 05:51:03; Od: zuzanakundratova@seznam.cz
Titulek: Bez titulku

Dobrý den, chtěla bych vyhrát tuto knihu, protože mám 2 měsíčního syna a chtěla bych se dozvědět co nejvíce informací o nošení dětí, chování, manipulací atd.. Ještě mám 2 letou dceru, ale tu jsem moc nosit nemohla, protože byla po narození 3 měsíce v nemocnici a pak jsme museli cvičit Vojtovu metodu a fyzio mi nošení nedoporučovala. Zatím nosím syna jenom na krátké vzdálenosti.
Odpovědět

Datum: 24.03.2018 21:46:48; Od: Pavla Kouřilová
Titulek: Soutěž

Budeme mít první miminko, proto bych si knihu velice ráda přečetla, protože mám strach abych našemu drobečkovi případnou nešetrnou manipulací neublížila.
Odpovědět

Datum: 20.03.2018 17:52:14; Od: Eliška Lukavskå
Titulek: Bez titulku

Můj 10 týdenní synek má nejraději polohu na mě :) tak nejraději usíná. Hodně nás trápí bolení bříška a tato poloha mu pomáhá usnout. Přes den se rád nosí v šátku, což mu pomáhá jak na bolavé bříško, tak na správnou polohu kyčlí. A když se chce mazlit, tak má rád vertikální polohu. K vánocům jsem dostala knihu Mámě, kterou jsem přečetla jedním dechem. Moc mě zaujala a ráda bych si přečetla i knihu o nošení.
Odpovědět

Datum: 20.03.2018 15:09:31; Od: VERONIKA KOCHOVA
Titulek: KLUBICKO

Moje princezna je nejradeji v poloze klubicko. Kniha me velmi zaujala, proto bych si ji rada precetla.
Odpovědět

Datum: 17.03.2018 10:03:11; Od: Zuzana Střešinková
Titulek: Bez titulku

Nejraději má nošení v klubicku. Všude vidí s odpočívá u toho. Knihu bych si chtela precist proto, protoze od narozeni dcery sleduji vanickovani na fb a moc se mi libi.
Odpovědět

Datum: 17.03.2018 08:46:37; Od: J GORCIKOVA
Titulek: Bez titulku

Chtela bych si ji přečíst protoze knihu Mámě jsem dostala k vánocům a jsem z ni nadsena. . Proto bych ráda mela i tuto knihu ve sve knihovně ☺
Odpovědět

Datum: 17.03.2018 08:42:06; Od: Zita Vranová
Titulek: Tygřík

Urcite poloha tygříka je nejmilejší
Odpovědět

Datum: 16.03.2018 20:26:35; Od: Hana Adamcová
Titulek: Bez titulku

Náš drobeček se od narození nerad vzdaluje od maminky, takže šátek pro nás byl jasnou volbou. Často jsme jej využívaly místo kočárku a i na doma, protože to bylo nám oběma pohodlnější a příjemnější. Od půlroku nosíme v Manduce, kterou malá dostala pod stromeček. Hned při vyzkoušení v ní usnula, takže bylo jasno :-) Využíváme stále hojně a těšíme se na jaro a léto, až začneme nosit na zádech! :-)
Odpovědět

Datum: 16.03.2018 16:18:49; Od: Anonym
Titulek: Bez titulku

Nošení mě učila u prvního dítěte sama Vanda, s kterou jsme vaničkovali. Koupila jsem si od ní svůj první šátek. Obě moje děti nošení v šátku milují a krásné se jim v něm spinkalo. U druhého dítěte byl šátek mým velkým pomocníkem. Syn nechtěl sapt v postýlce a já se tak mohla věnovat starší dceři, když spinkal unme v šátku. Manduca je u nás také velmi užitečný pomocník, hlavně na výletech, prostě všude tam, kde tona kočárkem prostě nejde.
Odpovědět

Datum: 20.03.2018 15:06:37; Od: Veronika kochova
Titulek: Re: Bez titulku

Moje princeznička je nejraději v poloze klubicko. Moc me vaše knizka zaujala, proto bych si ji rada precetla.
Odpovědět

Datum: 16.03.2018 15:50:23; Od: Marie Langmajerova
Titulek: Bez titulku

Nošení v šátku mi zachránilo zdravý rozum :-D A to vážně. Nevěděla jsem si rady s tím řvoucím uzličkem , vůbec nechtěl spát jinak než na mé hrudi, kojeni bylo peklo a tak jsem si pozvla laktační poradkyni. Ta mě přivedla k myšlence o nošení, s tím že mám hodně kontaktní miminko, ať to zkusíme.. nepolíbená touto problematikou jsem pátrala po informacích, koupila šátek a užívala si pak nádherné dva roky nošení. Tatínek se našel v manduce a všechny výlety dostaly nový rozměr :-) našla jsem i skupinky cvičeníwa tancování v šátku, chodila na kurzy i semináře a občas radila a učila úvazy začátečnice v okolí. Nyni mám 14ti denní miminko a ráda bych se ujistila, našla nové tipy a rady jak na úplně jiného tvorečka :-)
Majka
Odpovědět

Datum: 16.03.2018 11:43:58; Od: Lenka Vlčková
Titulek: Nošení dětí

Moje dcera se od narození velice ráda nosí. Z počátku jsem ji nemohla pokládat téměř vůbec.,hned začala plakat. Teď už je to o něco lepší. Její nejoblíbenější poloha je na 🐅 tygřika.
Odpovědět

Datum: 15.03.2018 13:55:46; Od: Petra Krajčová
Titulek: Bez titulku

Své první miminko teprve čekáme, a proto jako budoucí maminka hodně čtu a zajímám se o to, co bude pro mé dítě nejlepší. Knihu bych si moc ráda přečetla a využila nabyté rady, jelikož ještě své vlastní zkušenosti s nošením, přebalování, koupáním ani jak miminku ulevit třeba od bolavého bříška nemám. Také mě velmi zaujalo používání šátku, případně nosítka, takže bych i k tomu knihu využila.
Odpovědět

Datum: 14.03.2018 13:30:25; Od: Zdeňka Babincová
Titulek: Bez titulku

Můj syn i já milujeme nošení od malinka. Na uklidnění preferujeme bříško na bříško, ale při sledování okolí a pokud dělám nějakou práci miluje nošení na zádech, kde při tom žádná do ouška a hraje si s mými vlasy. Miluji každý okamžik, kdy jsme díky nositku či šátku takto spolu.
Odpovědět

Datum: 14.03.2018 13:28:52; Od: Eliška Polívková
Titulek: soutez

Knihu bych si chtěla přečíst ,protože mě zajímá každá kniha která mi pomuze nebo pořadí ohledně vývoje a spokojenosti mého dítěte. Pokud bych knihu vyhrála půjčila bych ji po přečtení své švagrové která mimco teprve čeká.
Odpovědět

Datum: 14.03.2018 13:25:27; Od: Eliška Polívková
Titulek: soutěž

Svého syna nosím hlavně v manduce na svem brise to je jeho oblíbené nošení hlavně při růstu zoubků byl takto spokojený a jediné tak se uklidnil a následně usnul, položil mi hlavičku na hrudník a ihned se uklidnil. Také se tak nosil i na výletech takže již ve třech měsících se podíval na rozhlednu.
Odpovědět

Datum: 12.03.2018 10:58:12; Od: Veronika Kubíčková
Titulek: Bez titulku

Mojí 4 měsíční dcerce Natálce se nejvíce líbí ležet na zádech , je v poloze , ve které se cítí nejvíc stabilně ale ráda je také v poloze bříško na bříško , kouká na mě a hrozně slintá 😀 😍
Ráda ji nosím ve vertikální poloze protože chování na miminko se jí moc nelíbí , šátek je taky super !
Knížku bych chtěla vyhrát a přečíst si ji protože mne zajímají informace o handlingu a celkově mne zajímá :) kamarádky by také určitě byly rády , kdybych jim po přečtení knížku půjčila .
Odpovědět

Příspěvek do diskuse