Vanda Schreierová, matka tří dětí, která vede projekt Vaničkování.cz, napsala knihu HANDLING & NOŠENÍ DĚTÍ. Vysvětluje v ní, jak zacházet se svým miminkem, jak ho nosit a nebát se. Připravila k ní i videokurz.

 

Soutěž o Vandinu knihu

V soutěži, která skončila 31. 3. 2018 vyhrála Veronika Kubíčková a Martina Havelková. Gratulujeme. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili.

 

Co v knize najdete?

Zjistíte, co je to handling… Handling s miminky znamená vlastně jakékoliv zacházení s nimi. Jde o zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku, sprchování. Tyto doteky a podněty by měly respektovat psychomotorický vývoj miminka a jeho potřeby.

Dále se dozvíte,…

… jak se naučit vnímat miminko, abyste věděla, že pohyby, které s ním provádíte, jsou v pořádku, protože je vaše dítě zvládá.

… jak se liší polohy podle věkového rozdělení.

… jak si být jistá při zvedání, nošení, pokládání, oblékání, přebalování, utěšování plačícího miminka, uspávání, koupání a dalších situacích.

… informace o vertikálním držení v náručí. Vanda vysvětluje, proč není škodlivé, naopak, že je naprosto přirozené.

… jak na bolavé bříško – jak spirálové pohyby bříška v pase pomáhají peristaltice.

… jak na koupání.

… co je klokánkování.

…jak pracovat s šátkem a nosítkem.

…jak podpořit vývoj dítěte, jak s ním cvičit.

…jak cvičit po porodu.

Rady a vychytávky, které děti milují a vám ušetří mnoho sil a nervů a dětských proplakaných hodin!  „Ukáži vám také, jak pokládat spící dítě, aby se neprobudilo,“ slibuje Vanda.

 

Co je nám na knize sympatické a proč bychom ji doporučovali?

Protože v Mamaje ze své vlastní zkušenosti i díky tomu, že se často potkáváme se svými zákaznicemi, víme, jak je těžké se po prvním porodu vše rychle naučit. Dobrá kniha hodně pomůže!

Protože Vanda ke svým čtenářkám promlouvá velice vlídně. Vanda je mámou ráda a na knize je to znát. Nestraší a nepoučuje, což je nám velice sympatické.

Vanda své děti odnosila v Manduce a i o ní se v knize dočtete.