Co jsme se s manželem poznali, nejraději spolu trávíme dovolené poznáváním zajímavých míst v Čechách. Města, muzea, zámky, zoologické zahrady, ale v první řadě hrady a zříceniny – to je scénář naší ideální dovolené, kterého jsme se ani letos, se sedmiměsíčním synem, nechtěli vzdát. Že kočárek v našich plánech rozhodně neobstojí, bylo jasné už od samého začátku, a tak připadalo v úvahu z mého pohledu jediné možné řešení – Manduca. Díky mojí kamarádce jsem dostala možnost si ji na léto půjčit a tím i řádně vyzkoušet.

Otestovali jsme ji v zoo v Hluboké nad Vltavou, kam jsme s sebou vzali i kočárek pro případ, že by prckovi nevyhovovala. Opak byl však pravdou, a z kočárku se tak rázem stalo nákladní vozidlo pro batohy. Postupně jsme tak zvládli vylézt na Trosky či Michalovice, prohlédnout si skvosty v mladoboleslavském muzeu, pokochat se krajinou z věže zámku Hluboká, či dokonce zdolat asi jedenáctikilometrovou trasu přes šumavská jezera.

A to všechno s evidentně spokojeným mimčem, které se buď důležitě rozhlíželo kolem, nebo klidně spalo mámě na prsou. Díky Manduce jsme tak prožili bezvadnou dovolenou a vzhledem k tomu, že léto je stále v plném proudu, ještě s ní určitě pár výletů podnikneme. A s jistotou můžu říct, že ještě než ji půjdu kamarádce vrátit, pořídím nám s prckem vlastní, protože jinak nám už teď bude rozhodně chybět.

 

 

Příběh nám zaslala Veronika Mastná