Jaký je rozdíl mezi manducou FIRST a XT?

Manduca XT je rostoucí nosítko s  variabilní šířku sedu od 17-50cm – je snadněji přispůsobitelné od narození do předškolního věku. Manduca FIRST má pevnou šířku sedu 34cm. Detailní popis najdete ve videu.

 

Od kdy můžu nosit v manduca XT?

Ergonomické nosítko Manduca je navrženo pro nošení dětí od narození (3,5 kg). Nošení dětí od narození usnadňuje adaptaci novorozenců na vnější podmínky bezprostředně po porodu, posiluje pouto mezi rodiči a dítětem, napomáhá pochopení potřeb dítěte a v neposlední řadě usnadňuje každodenní život.

Naše video vám poradí jak nosit novorozence.

Do jaké hmotnosti je nosítko určené?

Nosnost manduca XT  je  20 kg (tato váha odpovídá obvykle věku 4- let). Pravidelným nošením dítěte od narození se přizpůsobí vaše svaly a vazivový aparát narůstající váze vašeho dítěte. Nošení tak pro vás nebude žádný problém.

Lze nosit v manduce na boku ?

Ano, Manduca umožňuje pohodlné  nošení i na boku. Vhodný věk je  přibližně od 6 měsíců (záleží na psychomotorickém vývoji dítěte). Tento způsob nošení je velmi oblíbený u dětí a umožňuje perfektní rozhled i největším zvědavcům. Bederní pás roznáší váhu dítěte mezi rameno a kyčle, proto je nošení na boku v Manduce velmi pohodlné.

 

Naše video vám poradí jak nosit na boku.

Od kdy lze nosit v manduce na zádech ?

Nošení na zádech v nosítku Manduca doporučujeme přibližně od 10 měsíců věku dítěte.

Naše video vám poradí jak nosit na zádech.

Je manduce vhodná i pro drobné maminky ?

Ano, Manduca  padne i velmi štíhlým maminkám. Doporučujeme popruhy na zádech  překřížit  X  pro ještě pohodlnější nošení.

Můžu nosit v manduce čelem dopředu?

Tento způsob nošení se jednoznačně odborníky na nošení dětí a psychology nedoporučuje. Malé dítě bývá při nošení čelem dopředu konfrontováno velkým množstvím nových podnětů, které nemusí nervová soustava zvládnout zpracovat. To může vést ke zvýšené předrážděnosti a rozmrzelosti. Neméně důležitým faktorem je bezpečnost dítěte. Dítě nesené čelem dopředu funguje jako nárazník pro všechny situace  jako je vítr, prach, fyzická nebezpečí apod.  V neposlední řadě je potřeba zmínit ztrátu pocitu bezpečí. Dítě, které je čelem dopředu, se nemá možnost ukrýt do bezpečí, pokud jej něco vystraší nebo je unavené. Při nošení čelem dopředu nedocílíte správného fyziologického postavení páteře a končetin. Děti v této poloze obvykle „visí“ a jejich váha těla spočívá na stydké kosti. Z výše uvedených důvodů Manduca neumožňuje nošení čelem dopředu.

Jak nosit větší dítě?

Větší a starší dítě můžete nosit na zádech. Rozepnutím zipu na hlavním panelu nosítka prodloužíte délku nosítka o cca 7 cm a nošení velkých dětí, tak bude ještě pohodlnější a bezpečnější.

K čemu slouží kapuce u manducy?

Kapuce, která je srolována v přední kapsičce slouží k fixaci hlavičky spícího dítěte. Usne-li Vaše dítě v nosítku, upravte velikost kapuce. Pomocí gumiček na okrajích kapuce zapněte kapuci do plastových sponek umístěných na ramenních popruzích.Kapuci můžete taktéž zapnout vně a slouží jako opora krku.

Jak nosit dítě v létě?

V létě oblékejte sebe i dítě střídmě. Při nošení je vhodné použít vhodné funkční oblečení, např. oblečení z nízkogramážní merinovlny, nebo funkční prádlo Moira. Nezapomeňte chránit hlavičku a zbytek těla před ostrými slunečními paprsky vhodným slunečním kloboučkem.

Jak nosit dítě v zimě?

Pro nošení v zimním období můžete využít širokou škálu doplňků pro nošení: Mam ochranná kapsa, Bunda Mam Two way, Mamaponcho softshellová bunda, Nezapomeňte chránit nejochlazovanější část těla a to jsou nožičky. Návleky na nožičky Babylegs a Wool Tube vyřeší problém vyhrnutých nohavic.

Zvládnu si nasadit manducu sám/sama?

Manipulace s nosítkem je velmi jednoduchá a během krátké doby si ji osvojíte. Pro prvotní nácvik Vám poslouží podrobný fotonávod, který je součástí nosítka a instruktážní videa. Případně se můžete obrátit na naš chat.

Jsem malá, manžel velký

Nosítko Manduca je důmyslně navrženo a konstruováno tak, aby umožnilo nošení rodičům rozmanitých velikostí a rozměrů. Pro osoby nízkého vzrůstů postačí zkrátit ramenní popruhy, pomocí sponek,  a po zapnutí nosítka Manduca dotáhnout ostaní popruhy dle potřeby. Praktické je křížení popruhů na zádech, které umožňuje pohodlné nošení pro většinu osob.

Z čeho je manduca XT vyrobena?

Při výběru použitých materiálů je kladen obrovský důraz na kvalitu bez jakýchkoliv kompromisů. Nosítko Manduca je vyrobeno z přírodních materiálů ( 100% biobavlna) , které lze snadno udržovat.  Plastové spony a zipy pochází od renomovaných výrobců.

Jak manducu udržovat?

Manducu můžete prát v pračce na jemný program, při teplotě do 30°C. Pro praní používejte šetrný prací prostředek, nepoužívejte bělící prostředky a aviváž. Nesušte v sušičce,  ani na přímém slunci (zejména  tmavé barvy.) Před praním a skladováním zapněte všechny spony

Jaký je rozdíl mezi základní a limitovanou edicí?

Rozdíl mezi limitovanou a základní edicí je  pouze v designu. Limitované edice jsou vyráběny v České republice ve velmi omezeném množství (500-4000 ks pro celý svět).