Máme radost, když Manduca dobře slouží rodičům, kteří si ji pro své dítě vybrali.  Obzvlášť, když nám o tom napíšete! Vanda Schreierová, která vede projekt Vaničkování.cz, o tom napsala nejen nám, ale také na svůj web. Zde je její článek. Více najdete na jejím webu.

 

Manduca ti vydrží na druhé, třetí, čtvrté dítě…
Nosím, jsem totiž sobec! Manduca, moje srdcovka.

 

Povím vám příběh o jedné z mých nejpoužívanějších a nejdůležitějších věcí pro miminko i batole. Jak jsem k ní přišla, kde se u nás doma vzala a co všechno s námi zažila naše milovaná Manduca? Řeči o tom, jak je nošení dobré, vynecháme… Podíváme se na věc čistě prakticky a hlavně SOBECKY. Šátek versus nosítko?

 

Aby nám neupadly ruce

Že toho pro miminko asi moc nepotřebujete, zjistíte záhy, jakmile v těhotenství vybavíte dětský pokojíček vším možným a nemožným a vaše miminko po příchodu z porodnice chce pouze vás, protože u vás mu je nejlépe a tam je nejspokojenější.

Z mého pohledu dítě potřebuje tak akorát tři věci: matku, jídlo a předmět na nošení, aby nám neupadly ruce. Vše ostatní je mu nabízeno skrz nás. Dokonalý výhled, který podněcuje k zamyšlení a učení. Naše trojdimenzionální pohyby, které stimulují dětské tělíčko zatínat svaly a vyrovnávat tak náš pohyb, tělo dítěte posilují. Dítě na nás získá vše, co potřebuje. To nejhlavnější jsem ale zapomněla, je to samozřejmě blízký kontakt, který je pro dobrý emocionální, psychický a fyzický vývoj velmi důležitý. Dobře, ještě mi vypadly plenky, ale i když, bez těch už to dnes jde také…

Nosím, jsem totiž sobec

Dítě, které je nošené… bla bla bla… Ano, už to asi všichni víme, je hrozně hodné, spokojené, vyprděné, vyspalé a tak podobně. Pleskám si přes prsty, slíbila jsem, že výhody pro dítě popisovat nebudu. Naprosto upřímně se přiznávám, že jsem začala své první dítě, syna Mikuláše, nosit z čisté sobeckosti. Nestydím se říct, že se mi tak nějak nechtělo podřídit život dítěti. Tak jsem to celé otočila a v podstatě svůj život jen zpomalila, lehce uzpůsobila a hlavně ho začala “tahat” všude sebou v Manduce. Tou to celé začalo a vlastně i pokračuje dál…

 

Na pidi mimi šátek a na větší nosítko

Pro malé miminko je nejvhodnější šátek, který si uvážete přesně podle toho, jak potřebujete a šátek tak poskytuje maximální a dokonalou oporu pro miminko. Osobně nosím v šátku prvního půl roku života dítěte. Poté přesedlám na nosítko, které mi vydrží až do té doby, kdy dítě nechce nosit a chce chodit samo.

 

Moje milovaná Manduca

V prvním těhotenství, přesně v létě roku 2012, jsem si pořídila své první a poslední nosítko a stala se z něj láska. Pečlivě jsem vybírala a vsadila jsem na kvalitu a musím říct, že se mi to nesmírně vyplatilo. Moje písková Manduca odnosila první dítě, druhé dítě a ještě teď nosí třetí a možná bude nosit i čtvrté (kéž to nebude číst můj muž). ???? Tato Manduca také zažila všechny naše cesty na dovolenou a také všechny kurzy nošení, které pořádám. Hodně se mi líbí, že lze nosit i na zádech a to poměrně velké dítě. Což se při tůrách v horách či při sbírání hub, když už i větší (třeba tříleté) dítě nemůže trajdat, dost hodí. Stačí si jej „šupnout“ na záda a je to. Manduca to totiž unese! (Její nosnost je až 20kg. Pro představu můj 5,5 letý syn váží 16 kg). Peru ji cca jednou za tři týdny, na 40 C na klasický program. Vypadá pořád jako nová, po pěti letech a třech dětech, chápete to?

 

Kvalita se vyplatí

Takže ještě to shrneme, tři děti, kurzy, cca 90 x vypraná a 5 let stará. To je německá kvalita. V dnešní době je opravdu široký výběr nosítek a různých jak já říkám hybridů (šátkové nosítko). Manduca má opravdu velmi jednoduché použití, rozumné, bez jakýchkoliv zbytečných rádoby vychytávek. Má přesně to, co má nosítko mít a je ergonomická. To znamená, že zajišťuje správné postavení kyčlí, podporu zad a hlavičky. Má novorozeneckou vložku, dá se v ní tedy nosit od narození. Ve vložce cca do 3. měsíce a poté bez vložky. Co víc dodat? Nic, víc toho totiž nepotřebujete.