Soutěž

Pozor na padělky

Vanda Schreierová, matka tří dětí, která vede projekt Vaničkování.cz, napsala knihu HANDLING & NOŠENÍ DĚTÍ. Vysvětluje v ní, jak zacházet se svým miminkem, jak ho nosit a nebát se. Připravila k ní i videokurz. 

 

Soutěž o Vandinu knihu

Právě teď ji můžete vyhrát v naší soutěži. Vanda nám dvě své knihy věnovala. Soutěž potrvá do 31. března. Do té doby můžete odpovídat na otázky:

Která poloha nejvíce vyhovuje vašemu miminku a jak se vám dítě nejlépe nosí? Pokud své první dítko teprve čekáte, stačí nám vědět, proč byste si knihu od Vandy chtěli přečíst.

Své odpovědi pište na náš FB do diskuze pod odkaz na soutěž nebo sem pod článek do diskuze. Soutěží se na FB Mamaja a FB Manduca. 1. dubna vylosujeme dva výherce, kteří získají Vandinu knihu s věnováním a jejím podpisem. Samozřejmě vyhrají i zmíněný videokurz.

 

 

Co v knize najdete?

Zjistíte, co je to handling... Handling s miminky znamená vlastně jakékoliv zacházení s nimi. Jde o zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku, sprchování. Tyto doteky a podněty by měly respektovat psychomotorický vývoj miminka a jeho potřeby.


Dále se dozvíte,...

... jak se naučit vnímat miminko, abyste věděla, že pohyby, které s ním provádíte, jsou v pořádku, protože je vaše dítě zvládá.

... jak se liší polohy podle věkového rozdělení.

... jak si být jistá při zvedání, nošení, pokládání, oblékání, přebalování, utěšování plačícího miminka, uspávání, koupání a dalších situacích.

... informace o vertikálním držení v náručí. Vanda vysvětluje, proč není škodlivé, naopak, že je naprosto přirozené.

... jak na bolavé bříško – jak spirálové pohyby bříška v pase pomáhají peristaltice.

... jak na koupání.

... co je klokánkování.

...jak pracovat s šátkem a nosítkem.

...jak podpořit vývoj dítěte, jak s ním cvičit.

...jak cvičit po porodu.

Rady a vychytávky, které děti milují a vám ušetří mnoho sil a nervů a dětských proplakaných hodin!  "Ukáži vám také, jak pokládat spící dítě, aby se neprobudilo," slibuje Vanda.

 

Co je nám na knize sympatické a proč bychom ji doporučovali?

Protože v Mamaje ze své vlastní zkušenosti i díky tomu, že se často potkáváme se svými zákaznicemi, víme, jak je těžké se po prvním porodu vše rychle naučit. Dobrá kniha hodně pomůže! 

Protože Vanda ke svým čtenářkám promlouvá velice vlídně. Vanda je mámou ráda a na knize je to znát. Nestraší a nepoučuje, což je nám velice sympatické.

Vanda své děti odnosila v Manduce a i o ní se v knize dočtete.

 

 

 

Diskuse

Diskuse k článku: Soutěž o knihu Handling a nošení dětí

Datum: 24.03.2018 21:46:48; Od: Pavla Kouřilová
Titulek: Soutěž

Budeme mít první miminko, proto bych si knihu velice ráda přečetla, protože mám strach abych našemu drobečkovi případnou nešetrnou manipulací neublížila.
Odpovědět

Datum: 20.03.2018 17:52:14; Od: Eliška Lukavskå
Titulek: Bez titulku

Můj 10 týdenní synek má nejraději polohu na mě :) tak nejraději usíná. Hodně nás trápí bolení bříška a tato poloha mu pomáhá usnout. Přes den se rád nosí v šátku, což mu pomáhá jak na bolavé bříško, tak na správnou polohu kyčlí. A když se chce mazlit, tak má rád vertikální polohu. K vánocům jsem dostala knihu Mámě, kterou jsem přečetla jedním dechem. Moc mě zaujala a ráda bych si přečetla i knihu o nošení.
Odpovědět

Datum: 20.03.2018 15:09:31; Od: VERONIKA KOCHOVA
Titulek: KLUBICKO

Moje princezna je nejradeji v poloze klubicko. Kniha me velmi zaujala, proto bych si ji rada precetla.
Odpovědět

Datum: 17.03.2018 10:03:11; Od: Zuzana Střešinková
Titulek: Bez titulku

Nejraději má nošení v klubicku. Všude vidí s odpočívá u toho. Knihu bych si chtela precist proto, protoze od narozeni dcery sleduji vanickovani na fb a moc se mi libi.
Odpovědět

Datum: 17.03.2018 08:46:37; Od: J GORCIKOVA
Titulek: Bez titulku

Chtela bych si ji přečíst protoze knihu Mámě jsem dostala k vánocům a jsem z ni nadsena. . Proto bych ráda mela i tuto knihu ve sve knihovně ☺
Odpovědět

Zobrazení celé diskuse k tomuto článku (celkem 16 příspěvků)

Příspěvek do diskuse