Soutěž

Pozor na padělky

Vanda Schreierová, matka tří dětí, která vede projekt Vaničkování.cz, napsala knihu HANDLING & NOŠENÍ DĚTÍ. Vysvětluje v ní, jak zacházet se svým miminkem, jak ho nosit a nebát se. Připravila k ní i videokurz. 

 

Soutěž o Vandinu knihu

V soutěži, která skončila 31. 3. 2018 vyhrála Veronika Kubíčková a Martina Havelková. Gratulujeme. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili.

 

 

Co v knize najdete?

Zjistíte, co je to handling... Handling s miminky znamená vlastně jakékoliv zacházení s nimi. Jde o zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku, sprchování. Tyto doteky a podněty by měly respektovat psychomotorický vývoj miminka a jeho potřeby.


Dále se dozvíte,...

... jak se naučit vnímat miminko, abyste věděla, že pohyby, které s ním provádíte, jsou v pořádku, protože je vaše dítě zvládá.

... jak se liší polohy podle věkového rozdělení.

... jak si být jistá při zvedání, nošení, pokládání, oblékání, přebalování, utěšování plačícího miminka, uspávání, koupání a dalších situacích.

... informace o vertikálním držení v náručí. Vanda vysvětluje, proč není škodlivé, naopak, že je naprosto přirozené.

... jak na bolavé bříško – jak spirálové pohyby bříška v pase pomáhají peristaltice.

... jak na koupání.

... co je klokánkování.

...jak pracovat s šátkem a nosítkem.

...jak podpořit vývoj dítěte, jak s ním cvičit.

...jak cvičit po porodu.

Rady a vychytávky, které děti milují a vám ušetří mnoho sil a nervů a dětských proplakaných hodin!  "Ukáži vám také, jak pokládat spící dítě, aby se neprobudilo," slibuje Vanda.

 

Co je nám na knize sympatické a proč bychom ji doporučovali?

Protože v Mamaje ze své vlastní zkušenosti i díky tomu, že se často potkáváme se svými zákaznicemi, víme, jak je těžké se po prvním porodu vše rychle naučit. Dobrá kniha hodně pomůže! 

Protože Vanda ke svým čtenářkám promlouvá velice vlídně. Vanda je mámou ráda a na knize je to znát. Nestraší a nepoučuje, což je nám velice sympatické.

Vanda své děti odnosila v Manduce a i o ní se v knize dočtete.

 

 

 

Diskuse

Diskuse k článku: Soutěž o knihu Handling a nošení dětí

Datum: 31.03.2018 19:45:29; Od: Nikol Adamcová
Titulek: Bez titulku

Stále se rozhoduji, kterou knížku o novorozencích si pořídit. Tato knížka mě zaujala hned z několika důvodů. Napsala ji zkušená maminka, líbí se mi, že kniha kromě informací, jak nosit miminko, zahrnuje i praktické typy ke koupání, bolení bříška, atd. a jako velký plus vidím i možnost zakoupení video kurzu. Přemýšlím i nad zakoupením video kurzů vaničkování od paní Schreierové a kdo ví, třeba po přečtení této knihy změním názor na nošení miminek v šátku.
Odpovědět

Datum: 28.03.2018 18:45:15; Od: Pavla Kalinova
Titulek: Poloha

Nase mala ma rada všechny polohy, hlavně pokud ji nekdo chova s laskou a nejlepe jak dovede.
Odpovědět

Datum: 27.03.2018 21:09:00; Od: Martina Havelková
Titulek: Bez titulku

Moje malá princezna ( 1 mesic ) se chová moc ráda ať už ji držím jakkoliv. A velmi dobře pozná, že je jenom v postýlce a nemá kontakt. Moc ráda bych si knihu přečetla, protože ji často trápí bříško a chtěla bych vědet jak jí pomoct.😊
Odpovědět

Datum: 25.03.2018 15:32:34; Od: Tomáš Kalina
Titulek: Bez titulku

Po přečtení knihy p.Kiedrňové mám strach, že jak se malá narodí, tak ji okamžitě "rozbijeme" Vaše kniha by mi tuto obavu snad mohla vyvrátit a poradit, jak na správnou manipulaci s novorozencem.
Odpovědět

Datum: 25.03.2018 05:51:03; Od: zuzanakundratova@seznam.cz
Titulek: Bez titulku

Dobrý den, chtěla bych vyhrát tuto knihu, protože mám 2 měsíčního syna a chtěla bych se dozvědět co nejvíce informací o nošení dětí, chování, manipulací atd.. Ještě mám 2 letou dceru, ale tu jsem moc nosit nemohla, protože byla po narození 3 měsíce v nemocnici a pak jsme museli cvičit Vojtovu metodu a fyzio mi nošení nedoporučovala. Zatím nosím syna jenom na krátké vzdálenosti.
Odpovědět

Zobrazení celé diskuse k tomuto článku (celkem 21 příspěvků)

Příspěvek do diskuse